![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t0/1/16/1f5a4.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc5/1/16/1f90d.png)
Τα καλύτερα για το τέλος κράτησαν οι κορασίδες μας καθώς στο παιχνίδι που διεξήχθη στις Σέρρες για τον μικρό τελικό του πρωταθλήματος, νίκησαν με το εντυπωσιακό 38-59 τον Πανσερραϊκο, κατακτώντας την τριτη θέση!
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb4/1/16/2b50.png)
Το σύνολο του Κώστα Λογοθέτη ξεπέρασε τις προσδοκίες με αυτή την επιτυχία, αφού η ομάδα απαρτίζεται στην πλειοψηφία του από το τμήμα U14 και θα παραμείνει σχεδόν αυτούσιο και τα επόμενα χρόνια καθώς μόλις δύο αθλήτριες, η Μακρίνα Μοσχίδου και η Άννα Πουλή είναι
γεννημένες το 2008 και αποχαιρέτησαν τις υποχρεώσεις τους ως κορασίδες με τον ομορφότερο τρόπο!
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6c/1/16/1f4aa.png)
Στους 14 φετινούς αγώνες του πρωταθλήματος κορασίδων δόθηκε, ως συνειδητή επιλογή, η δυνατότητα σε 22 αθλήτριες να παίξουν, μεταξύ των οποίων και 8 αθλήτριες από το U12, με στόχο την συλλογή εμπειριών από νωρίς!
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς των αθλητριών μας για την υποστήριξη και την εμπιστοσύνη τους, η συνεισφορά σας είναι πολύτιμη!
#pantherspride #HearUsRoar Πάνθηρες Καβάλας: Λυμπερή, Ισπικούδη 16 (2), Ποντικάκη Β. 22 (1), Πουλή 8, Μοσχίδου 8, Κωνσταντινίδου 2, Ζόιτσε 3, Κιουρτζίδου, Αγιασώτη, Βαμβακίδου, Ριμπίδου, Αποστολίνα, Ποντικάκη Ε.