Ήττα από το Πανόραμα για το Γυναικείο μας

Tην ήττα γνώρισε σήμερα στην Θεσσαλονίκη η ομάδα μας με 61-58 από τον ΑΣ Πανόραμα στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας.
Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, χτίζοντας μια διαφορά 8 πόντων με την ολοκλήρωση της α’ περιόδου. Στην συνέχεια τα κορίτσια μας αντέδρασαν και κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα μας κατάφερε να διαχειριστεί το προβάδισμα της για το μεγαλύτερο μέρος της, όμως στο φινάλε του παιχνιδιού τα κορίτσια του Πανοράματος, βρήκαν τον τρόπο και έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνος.
Την ίδια ώρα θέλουμε να εκφράσουμε την δυσαρέσκεια μας για την διαιτησία των κυρίων Διαμαντή και Λυτροσυγκούνη, οι οποίοι με τις 5 (!!!) τεχνικές ποινές εις βάρος της ομάδας μας, επηρέασαν την τελική έκβαση της αναμέτρησης.
Τα δεκάλεπτα: 17-9, 13-22 (30-31), 9-13 (39-44), 22-14 (61-58)